Erken Boşalma Sorunu

Erken Boşalma Sorunu

Erkeklerde sık sık sık görülen cinsel problemlerin en en başında erken boşalma gelmektedir . Cinsel ilişkide , erkeğin denetimi dışarısında boşalmasına erken boşalma denilir . Bazen cinsel ilişkiye başlamadan öncesinde dahi boşalma olabilmektedir . Bazen de birleşmenin öncesinde ansızın çok hareketinde veya öncesinde saniyelerinde boşalma olabilmektedir . Erkeklerin bir bölümünde erken boşalma her ilişkide sıkıntı olabilirken , bazılarında ise ara ara yakıntıya ne sebeple olmaktadır .

Erken Boşalma ne türlü oluşur?

Vajinitler

Vajinitler başka bir deyişle vajinanın enfeksiyonları mantar , parazit veya bakteri enfeksiyonlarına ilişkili olarak meydana gelirler . Bir Takım vaziyetlerde bu etkenlerin ikisi veya hepsi ansızın beraberce enfeksiyon yaratırlar . Vajinitler bu sitede bir konu başlığı olarak koltuk almalarına karşın , hepsi cinsel yöntemle bulaşmazlar .

Genital Mantar Enfeksiyonu

Kadınların tahmini %75’i hayatlarında en az bir defa , mühim bir bölümü ise yılda 2 veya daha çok vajinal mantar enfeksiyonu atağı igdir escort
geçirirler . Hamilelik , doğum kontrol hapı tüketimi , uzunca devam eden antibiyotik tüketimi ve iyileştirme edilmemiş şeker rahatsızlığı mantar enfeksiyonunu kolaylaştıran etkenlerdir .

Genital Herpes ( HSV Enfeksiyonu )

Herpes Simpleks Virüsü ( HSV ) dudak uçuğu ve genital alanda enfeksiyona sokak açan bir virüstür . Virüsün uçuk oluşumuna ne sebeple meydana gelen Tip 1 ve genital enfeksiyona ne sebeple meydana gelen Tip 2 olmak üzere 2 farklı tipi vardır . Virüsün öbür virüslerin çoğunda meydana geldiği benzeri en kocaman özelliği birey vücuduna bir defa girdikten daha daha sonra sadece kısmi bağışıklık cevabı oluşturması ve hücreler içerisinde hayatını sürdürerek farklı vakitlerde bir daha bir daha enfeksiyona sokak açabilmesidir .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir